به سایت رسمی شرکت پارس عسل شیراز تولید کننده ژل رویال خوش آمدید.

کنترل دیابت

ژل رویال روی متابولیسم گلوکز تاثیر می­گذارد و باعث تحریک ترشح انسولین و کاهش قابل توجه قند خون و افزایش تحمل به میزان بالای گلوکز می­شود. بنابراین می­تواند در کنترل دیابت موثر واقع شود. دانشمندان در مطالعه ای روی 50 زن مبتلا به دیابت نوع 2 که روزانه یک گرم ژل رویال مصرف می­نمودند دریافتند ژل رویال باعث کاهش قابل توجه قند خون و افزایش ترشح انسولین می­گردد. ژل رویال خالص بر پانکراس که مسئول تولید انسولین در جزایر لانگرهانس بدن است تاثیر شگرفی دارد. پس از مصرف ژل رویال پانکراس از محدودیت در ترشح انسولین می­کاهد و باعث تولید مداوم آن می شود.  همچنین باعث کاهش خستگی ذهنی و جسمی مرتبط با دیابت میگردد.

تحقیقات نشان داده اند ژل رویال سطح قند خون را از طریق ترکیبات شبه انسولینی خود مانند پپتیدها و ترکیباتی دیگر مانند کرومیوم، سولفور، ویتامین B3 و H کاهش می­دهد. ژل رویال همچنین می­تواند به کمک پپتیدهای شبه انسولینی موجود، سطح قند خون بهینه را از طریق اکسیداسیون گلوکز به منظور دریافت انرژی در بدن، حفظ کند. انسولین یافت شده در ژل رویال از لحاظ ماهیت بسیار شبیه انسولین تولید شده در پستانداران است. در بیماری دیابتی مقاومت به انسولین، محققان دریافتند ژل رویال 3 ساعت پس از تزریق کاهش قابل ملاحظه ای بر سطح قند خون تا 33 درصد را موجب شد. تعدادی از آزمایشات نقش ژل رویال را در کاهش ابتلا به بیماری دیابت تایید می­کنند.

ژل رویال باعث تقویت عملکرد سیستم عصبی به خصوص سیستم عصبی سمپاتیک می شود که در دوران پیری بسیار ناکارآمد می شود. ژل رویال همچنین عملکرد غدد آدرنال را بهبود می بخشد. غدد ادرنال سطح قند خون را بهبود می بخشند و بیماریهای دوران کهنسالی اغلب با اختلال در متابولیسم قند خون همراه هستند.

بهبود زخم پای دیابتی

ژل رویال در بهبود زخم پای دیابتی بسیار موثر است. در مطالعه ای که روی 8 نفر مبتلا به زخم پای دیابتس انجام شد و میانگین طول دوره بهبودی 41 روز بود، زخمها از لحاظ طول 40 درصد، عرض 32 درصد و عمق 28 درصد بهبود یافتند. بنابراین پانسمان با ژل رویال یک روش موثر برای بهبود زخم پای دیابتی ها می­باشد.

در بیماری زخم پای دیابتی، ژل رویال عروق محلی اطراف زخم را تحت تاثیر قرار می­دهد و باعث گشاد شدن عروق به منظور تسهیل خونرسانی به ناحیه زخم می­شود. فعالیت ضد باکتریایی ژل رویال برای بهبودی زخمها بسیار مفید است. اسید چرب غیر اشباع 10HDA موجود در ژل رویال یک آنتی بیوتیک قوی است که به همراه فعالیت شبه انسولینی ژل رویال در بهبود و التیام زخم بسیار موثر است. ژل رویال همچنین باعث بازسازی و رشد سلولی، جلوگیری از پیشرفت زخم، رفع ضایعات پوستی به کمک افزایش تولید کلاژن در پوست و در نتیجه بسته شدن زخم می­شود. از دیگر ویژگی­های ژل رویال فعالیت ضد التهابی و شبه انسولینی می­باشد که به بهبودی زخم و کنترل دیابت کمک می­کند.

 

سبد خرید