به سایت رسمی شرکت پارس عسل شیراز تولید کننده ژل رویال خوش آمدید.

افسردگی و استرس

ژله رویال نه تنها یک ماده مغذی برای پوست و ایجاد تعادل هورمونی است، بلکه به منظورکاهش استرس شدید و حتی افسردگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر، افسردگی یک بیماری بسیار جدی است.

اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان موشهای آزمایشگاهی را در معرض شرایط بسیار استرس زا به منظور القاء علائم افسردگی و اضطراب قرار دادند. سپس به تعدادی از آنها ژل رویال داده شد و مشاهده شد که ژل رویال می تواند علائم بیماری را در آنها  کاهش دهد.
با استفاده از این سیستم تجربی، دانشمندان دریافتند که ترکیب بسیار منحصر به فرد موجود در ژله رویال به نام   10HDEA بدن را در برابر استرس، افسردگی و اضطراب محافظت می کند.

ژل رویال قابلیت بالا بردن سطح انرژی و تحریک کنندگی ایمنی را دارد، این ترکیب شامل مواد مغذی است که می تواند از لحاظ شیمیایی بر روی مغز تاثیر بگذارد. اختلالات اضطرابی اغلب ناشی از عدم تعادل در تولید انتقال دهنده های عصبی و یا مواد شیمیایی ساقه مغز می باشد که توسط استرس تشدید می شود.
عدم تعادل در تولید ناقلان عصبی سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین یک علت شایع برای اختلالات اضطرابی یا اضطراب مزمن است، همانطور که در “بیوشیمی انسانی و بیماری ها” عنوان شده است اضطراب اغلب با عصبانیت، تحریک، ترس، افزایش ضربان قلب و آشکار عرق کردن، ناراحتی معده و بی خوابی همراه است. اختلالات اضطرابی و استرسهای عاطفی گاهی چنان به اوج میرسند که در مواردی نادر حملات قلبی را به همراه دارند. سطح بالای استرس روزانه می تواند منجر به اختلالات سیستم عصبی، عدم تعادل شیمیایی و اضطراب مزمن شود که مواد مغذی خاصی که در ژل رویال یافت می شوند با عدم تعادل شیمیایی در مغز مبارزه میکنند.
ملکه زنبور عسل در تمام عمر به طور انحصاری از ژل رویال تغذیه می کند و ترکیب بسیار مغذی آن اجازه می دهد تا از نظر رشد دو برابر بزرگتر و از لحاظ وزن حدود 60 درصد بیشتر از میانگین زنبوران کارگر باشد. علاوه بر این، ملکه زنبور عسل حدود 40 برابر بیشتر از دیگر زنبوران عسل عمر می کند. ژله رویال معمولا شامل حدود 13 درصد پروتئین ، 15 درصد کربوهیدرات و 6 درصد چربی، از جمله اسیدهای چرب ضروری است. از نظر مواد مغذی ، ژل رویال در بسیاری از ویتامین های گروه ب، به ویژه اسید پانتوتنیک، نیاسین و ریبوفلاوین غنی است. ژل رویال همچنین منبع خوبی از ویتامین C و B-12، اسید فولیک، کلسیم، مس، آهن، فسفر، پتاسیم، سیلیکون، گوگرد، استیل کولین، استروژن، تستوسترون، پروژسترون، اینوزیتول، تمام اسیدهای آمینه ضروری و انواع آنزیم می باشد.
علاوه بر توانایی ژل رویال در افزایش ایمنی بدن، این ترکیب باعث تحریک سوخت و ساز بدن، بالا بردن محتوای هموگلوبین خون و کمک به هضم غذا می شود. اسید پانتوتنیک موجود در ژل رویال می تواند بر ترکیبات شیمیایی مغز تاثیر گذارد. اسید پانتوتنیک یا ویتامینB5 که اغلب به نام “ویتامین استرس” معروف است موجب تحریک سنتز کوآنزیمA می شود، این ماده برای تولید انتقال دهنده های عصبی مانند استیل کولین و تعدیل کننده های تنش و اضطراب مورد نیاز است. سنتز هورمون ملاتونین، همچنین اسید پانتوتنیک برای تنظیم چرخه خواب و القای آرامش ضروری است. نیاسین یا ویتامین B3که به فراوانی در ژل رویال یافت می شود، توانایی کاهش فشار خون و تنظیم تولید آدرنالین و تنظیم ترشح هورمونها را در بدن دارد که تمامی اینها در مبارزه با اضطراب و استرس موثرند. ویتامین ب 12 و اسید فولیک نیز نقش مهمی در خلق و خوی و عملکرد بالای مغز دارد.
ژل رویال غنی از اسید آمینه های ضروری می باشد که بدن خود قادر به تولید آنها نیست. تریپتوفان یک اسید آمینه ضروری است که به رفع بی خوابی و افسردگی کمک می کند. فنیل آلانین اسید آمینه دیگری است که می تواند به عنوان یک داروی ضد افسردگی عمل کند و موجب بهبود حافظه شود. اسید آمینه والین انرژی روانی را تقویت می کند و یک آرام بخش طبیعی می باشد.

 

ژل رویال و کنترل وزن

چاقی یک بیماری مزمن است که اضافه وزن غیر طبیعی بدن تعریف می‌شود و اثرات بسیار مخربی بر روی انسان دارد. چاقی بیماری کشنده‌ای نیست اما با بسیاری از بیماری‌ها چه مستقیم و چه غیرمستقیم ارتباط دارد مانند افزایش فشار خون، آترواسکلروز (سخت‌شدن جدار رگها)، بیماریهای کبدی و صفراوی بیشتر سنگ کیسه صفرا، آرتروز ، اختلالات تنفسی، واریس، نازایی، مسمومیت حاملگی، پرمویی زنان، چربی بالای خون و از همه مهمتر احساس محرومیت اجتماعی و حقارت.

ژل رویال شامل تمامی 8 اسید آمینه ضروری برای بدن انسان است که بدن خود قادر به تولید آنها نمی­باشد. بنابراین ژل رویال یک منبع غذایی بسیار مهم محسوب می­شود. این اسیدهای امینه جهت ساخت پروتئین های جدید در بدن و حفظ سوخت و ساز بدن ضروری هستند. بنابراین ژل رویال می­تواند سبب افزایش بازسازی سلولی، تقویت رشد و عضله سازی، بهینه سازی فرآیندهای هورمونی و آنزیمی و افزایش سوخت و ساز بدن گردد.

یکی از ترکیبات مهم ژل رویال لسیتین نام دارد که به طور موثر باعث کاهش سطح کلسترول، بهبود عملکرد کبد و سهولت هضم غذا می­گردد که تمامی این موارد در جهت کاهش یا کنترل وزن موثرند. همچنین لسیتین باعث بهبود سوخت و ساز بدن می­شود که به همراه محتوای بالای پروتئینی ژل رویال به عنوان یک کاهش دهنده وزن قوی عمل می­کند.

اخیرا دانشمندان پی بردند که ترکیبات خاصی در ژل رویال وجود دارد که توانایی القاء حرارت را در بدن دارند. افزایش تولید حرارت در بدن در افزایش سوخت و ساز چربی ها نقش دارد. این ترکیبات (HDAA , HDEA) که هر دو در ژل رویال یافت می شوند، پروتئینهای خاصی را در سلولهای انسانی فعال می کنند که فعالیت این پروتئینها سوزاندن چربیها را در بدن موجب می شود. بنابراین ژل رویال با تنظیم سوخت و ساز بدن وزن بدن را کنترل و مشکلات اضافه وزن و کاهش وزن که ناشی از اختلالات سوخت و ساز در بدن است را برطرف می کند.

سبد خرید